co2

Dobrodošli

Na spletni strani Slovenija znižuje CO2 so predstavljene domače in tuje dobre prakse blaženja in prilagajanja na podnebne spremembe. Razvrščene so po področjih, ki glede na sonaravni kapital Slovenije ponujajo največ priložnosti za zmanjšanje izpustov toplogrednih plinov: energetika, mobilnost, kmetijstvo, gozdno-lesna veriga, trajnostni razvoj podeželja in občin ter trajnostna proizvodnja in potrošnja. V posebnem zavihku najdete dobre prakse prilagajanja na podnebne spremembe. Dobre prakse so predstavljene tudi na zemljevidu.

Izbrane dobre prakse kažejo, da so odločne spremembe na poti v nizkoogljično družbo ne le možne in praktično izvedljive, temveč da prinašajo tudi vrsto drugih koristi: zmanjševanje stroškov, razvojne priložnosti, gospodarsko konkurenčnost in zaposlovanje ter višjo kakovost življenja. Raznolikost njihovih nosilcev – med njimi so podjetja, raziskovalne in civilnodružbene organizacije, kmetije, agencije, združenja, lokalne skupnosti in vladni resorji, pa priča, da k blaženju in prilagajanju na podnebne spremembe lahko prispevajo vsi družbeni akterji.  

Za navdih si oglejte video Slovenija znižuje CO2: dobre prakse in prelistajte kataloge dobrih praks.


info@umanotera.org

Projekt "Slovenija znižuje CO2: dobre prakse" izvaja Umanotera, Slovenska fundacija za trajnostni razvoj. Projekt iz sredstev Sklada za
podnebne spremembe financira Ministrstvo za okolje in prostor (MOP). Vsebine, objavljene v zvezi s projektom, ne predstavljajo uradnega stališča MOP.

Upravljalec in administrator spletne strani je Umanotera, Slovenska fundacija za trajnostni razvoj.